CRGV0603J1M8
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGV0603J1M8
CRGV0603J1M8
型号
CRGV0603J1M8
描述
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603
数据表
CRGV0603J1M8.pdf
交付服务
CRGV0603J1M8
内容 *
    CRGV0603J1M8 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance1.8 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±200ppm/°C