CRGV0603F174K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGV0603F174K
CRGV0603F174K
型号
CRGV0603F174K
描述
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603
数据表
CRGV0603F174K.pdf
交付服务
CRGV0603F174K
内容 *
    CRGV0603F174K 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance174 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±200ppm/°C