CRGP2010F270R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGP2010F270R
CRGP2010F270R
型号
CRGP2010F270R
描述
RES 270 OHM 1% 1.25W 2010
数据表
CRGP2010F270R.pdf
交付服务
CRGP2010F270R
内容 *
    CRGP2010F270R 规格
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance270 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.25W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2010
    Temperature Coefficient±100ppm/°C