CRGP1210F27R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGP1210F27R
CRGP1210F27R
型号
CRGP1210F27R
描述
RES 27 OHM 1% 3/4W 1210
数据表
CRGP1210F27R.pdf
交付服务
CRGP1210F27R
内容 *
    CRGP1210F27R 规格
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance27 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±200ppm/°C