CRGH0805F470K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGH0805F470K
CRGH0805F470K
型号
CRGH0805F470K
描述
RES 470 KOHM 1% 1/3W 0805
数据表
CRGH0805F470K.pdf
交付服务
CRGH0805F470K
内容 *
    CRGH0805F470K 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance470 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C