CRGH0603F5K62
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGH0603F5K62
CRGH0603F5K62
型号
CRGH0603F5K62
描述
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/5W 0603
数据表
CRGH0603F5K62.pdf
交付服务
CRGH0603F5K62
内容 *
    CRGH0603F5K62 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance5.62 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±100ppm/°C