CRGCQ2010F100K
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGCQ2010F100K
CRGCQ2010F100K
型号
CRGCQ2010F100K
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 100K OHM 1% 3/4W 2010
数据表
CRGCQ2010F100K.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CRGCQ2010F100K
内容 *
    CRGCQ2010F100K 规格
    SeriesCRGCQ
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance100 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2010
    Temperature Coefficient±100ppm/°C