CRGCQ1210F390R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGCQ1210F390R
CRGCQ1210F390R
型号
CRGCQ1210F390R
描述
RES 390 OHM 1% 1/2W 1210
数据表
CRGCQ1210F390R.pdf
交付服务
CRGCQ1210F390R
内容 *
    CRGCQ1210F390R 规格
    Tolerance±1%
    Resistance390 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±100ppm/°C