CRGCQ0603J22R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGCQ0603J22R
CRGCQ0603J22R
型号
CRGCQ0603J22R
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 22 OHM 5% 1/10W 0603
数据表
CRGCQ0603J22R.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CRGCQ0603J22R
内容 *
    CRGCQ0603J22R 规格
    SeriesCRGCQ
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance22 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±200ppm/°C