CRGCQ0402F18R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRGCQ0402F18R
CRGCQ0402F18R
型号
CRGCQ0402F18R
描述
RES 18 OHM 1% 1/16W 0402
数据表
CRGCQ0402F18R.pdf
交付服务
CRGCQ0402F18R
内容 *
    CRGCQ0402F18R 规格
    Tolerance±1%
    Resistance18 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±200ppm/°C