CRG1206F270R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRG1206F270R
CRG1206F270R
型号
CRG1206F270R
描述
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206
数据表
CRG1206F270R.pdf
交付服务
CRG1206F270R
内容 *
    CRG1206F270R 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance270 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C