CRG0805F180R
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRG0805F180R
CRG0805F180R
型号
CRG0805F180R
描述
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 0805
数据表
CRG0805F180R.pdf
交付服务
CRG0805F180R
内容 *
    CRG0805F180R 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance180 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C