CRCW080543K0JNEA
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CRCW080543K0JNEA
CRCW080543K0JNEA
型号
CRCW080543K0JNEA
品牌
Vishay Dale
描述
RES SMD 43K OHM 5% 1/8W 0805
数据表
CRCW080543K0JNEA.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CRCW080543K0JNEA
内容 *
    CRCW080543K0JNEA 规格
    SeriesCRCW
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±5%
    Resistance43 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±200ppm/°C