CR202201F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR202201F
CR202201F
型号
CR202201F
品牌
Meritek
描述
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/16W 0402
数据表
CR202201F.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CR202201F
内容 *
    CR202201F 规格
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance2.2 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C