CR2010R0F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR2010R0F
CR2010R0F
型号
CR2010R0F
描述
RES SMD 10 OHM 1% 1/16W 0402
数据表
CR2010R0F.pdf
交付服务
CR2010R0F
内容 *
    CR2010R0F 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance10 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C