CR20105J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR20105J
CR20105J
型号
CR20105J
品牌
Meritek
描述
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402
数据表
CR20105J.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CR20105J
内容 *
    CR20105J 规格
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance1 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C