CR16472J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR16472J
CR16472J
型号
CR16472J
描述
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
数据表
CR16472J.pdf
交付服务
CR16472J
内容 *
    CR16472J 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance4.7 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C