CR103094F.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 3.09 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |