CR027503F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR027503F
CR027503F
型号
CR027503F
品牌
Meritek
描述
RES SMD 750K OHM 1% 3/4W 2010
数据表
CR027503F.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CR027503F
内容 *
    CR027503F 规格
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance750 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case2010 (5025 Metric)
    Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C