CR023024F.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 3.02 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |