CR015R1J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CR015R1J
CR015R1J
型号
CR015R1J
描述
RES SMD 5.1 OHM 5% 1W 2512
数据表
CR015R1J.pdf
交付服务
CR015R1J
内容 *
    CR015R1J 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance5.1 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C