CR01225J.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |