CPF0805B2K2E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CPF0805B2K2E
CPF0805B2K2E
型号
CPF0805B2K2E
描述
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
数据表
CPF0805B2K2E.pdf
交付服务
CPF0805B2K2E
内容 *
    CPF0805B2K2E 规格
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance2.2 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±25ppm/°C