CPF-A-0603B120RE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CPF-A-0603B120RE
CPF-A-0603B120RE
型号
CPF-A-0603B120RE
描述
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/16W 0603
数据表
CPF-A-0603B120RE.pdf
交付服务
CPF-A-0603B120RE
内容 *
    CPF-A-0603B120RE 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance120 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±25ppm/°C