CPF-A-0402B200RE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
CPF-A-0402B200RE
CPF-A-0402B200RE
型号
CPF-A-0402B200RE
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/16W 0402
数据表
CPF-A-0402B200RE.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
CPF-A-0402B200RE
内容 *
    CPF-A-0402B200RE 规格
    SeriesCPF-A, Neohm
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance200 Ohms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±25ppm/°C