AS12J1R00ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
AS12J1R00ET
AS12J1R00ET
型号
AS12J1R00ET
品牌
Ohmite
描述
RES SMD 1 OHM 5% 1/2W 1206
数据表
AS12J1R00ET.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
AS12J1R00ET
内容 *
    AS12J1R00ET 规格
    SeriesAS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±5%
    Resistance1 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±400ppm/°C