AS08J1001ET
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
AS08J1001ET
AS08J1001ET
型号
AS08J1001ET
品牌
Ohmite
描述
RES SMD 1K OHM 5% 1/3W 0805
数据表
AS08J1001ET.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
AS08J1001ET
内容 *
    AS08J1001ET 规格
    SeriesAS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±5%
    Resistance1 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C