610SJR00200E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
610SJR00200E
610SJR00200E
型号
610SJR00200E
品牌
Ohmite
描述
RES 0.002 OHM 5% 1W C BEND
数据表
610SJR00200E.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
610SJR00200E
内容 *
    610SJR00200E 规格
    Series60S
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance2 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseStrip, C Bend
    Size / Dimension0.441" L x 0.126" W (11.20mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±350ppm/°C