605SJR00800E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
605SJR00800E
605SJR00800E
型号
605SJR00800E
品牌
Ohmite
描述
RES 0.008 OHM 5% 1/2W L BEND
数据表
605SJR00800E.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
605SJR00800E
内容 *
    605SJR00800E 规格
    Series60S
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesCurrent Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance8 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseStrip, L Bend
    Size / Dimension0.551" L x 0.205" W (14.00mm x 5.20mm)
    Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±100ppm/°C