35604R7JT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
35604R7JT
35604R7JT
型号
35604R7JT
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 3560 4R7 5%
数据表
35604R7JT.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
35604R7JT
内容 *
    35604R7JT 规格
    Series3560, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance4.7 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)6W
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension0.457" L x 0.270" W (11.60mm x 6.85mm)
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C