354056KJT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
354056KJT
354056KJT
型号
354056KJT
描述
RES 3540 56K 5%
数据表
354056KJT.pdf
交付服务
354056KJT
内容 *
    354056KJT 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance56 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2816
    Temperature Coefficient±100ppm/°C