3540330RJT
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 片式电阻器-表面安装
3540330RJT
3540330RJT
型号
3540330RJT
品牌
TE Connectivity Passive Product
描述
RES 3540 330R 5%
数据表
3540330RJT.pdf
分类
片式电阻器-表面安装
交付服务
3540330RJT
内容 *
    3540330RJT 规格
    Series3540, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance330 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2816
    Temperature Coefficient±100ppm/°C