350215KJT.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 15 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |