350210KFT.pdf
| Series | 3502, CGS |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |