SR655A333GAATR1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR655A333GAATR1
SR655A333GAATR1
型号
SR655A333GAATR1
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.033UF 50V NP0 RADIAL
数据表
SR655A333GAATR1.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR655A333GAATR1
内容 *
    SR655A333GAATR1 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance0.033 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C