SR641A103JARTR1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR641A103JARTR1
SR641A103JARTR1
型号
SR641A103JARTR1
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL
数据表
SR641A103JARTR1.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR641A103JARTR1
内容 *
    SR641A103JARTR1 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C