SR592A101KARTR1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR592A101KARTR1
SR592A101KARTR1
型号
SR592A101KARTR1
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL
数据表
SR592A101KARTR1.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR592A101KARTR1
内容 *
    SR592A101KARTR1 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.300" (7.62mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C