SR505A104FARTR1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR505A104FARTR1
SR505A104FARTR1
型号
SR505A104FARTR1
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL
数据表
SR505A104FARTR1.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR505A104FARTR1
内容 *
    SR505A104FARTR1 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max)0.560" (14.22mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C