SR321A103KAA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR321A103KAA
SR321A103KAA
型号
SR321A103KAA
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL
数据表
SR321A103KAA.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR321A103KAA
内容 *
    SR321A103KAA 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.390" (9.91mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C