SR307A332JAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SR307A332JAR
SR307A332JAR
型号
SR307A332JAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 3300PF 500V NP0 RADIAL
数据表
SR307A332JAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SR307A332JAR
内容 *
    SR307A332JAR 规格
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C