SH18B101K100CT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SH18B101K100CT
SH18B101K100CT
型号
SH18B101K100CT
品牌
Walsin Technology Corporation
描述
MLCC 100PF 10V X7R 0603
数据表
SH18B101K100CT.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SH18B101K100CT
内容 *
    SH18B101K100CT 规格
    SeriesSH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C