SA405A912FAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA405A912FAR
SA405A912FAR
型号
SA405A912FAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 9100PF 50V NP0 AXIAL
数据表
SA405A912FAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA405A912FAR
内容 *
    SA405A912FAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead StyleStraight
    Capacitance9100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C