SA305C474MAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA305C474MAR
SA305C474MAR
型号
SA305C474MAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.47UF 50V X7R AXIAL
数据表
SA305C474MAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA305C474MAR
内容 *
    SA305C474MAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C