SA301A392JAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA301A392JAR
SA301A392JAR
型号
SA301A392JAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 3900PF 100V NP0 AXIAL
数据表
SA301A392JAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA301A392JAR
内容 *
    SA301A392JAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3900 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C