SA205A202JAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA205A202JAR
SA205A202JAR
型号
SA205A202JAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 2000PF 50V NP0 AXIAL
数据表
SA205A202JAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA205A202JAR
内容 *
    SA205A202JAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance2000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C