SA111A102KAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA111A102KAR
SA111A102KAR
型号
SA111A102KAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL
数据表
SA111A102KAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA111A102KAR
内容 *
    SA111A102KAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C