SA102A151JAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA102A151JAR
SA102A151JAR
型号
SA102A151JAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 150PF 200V NP0 AXIAL
数据表
SA102A151JAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA102A151JAR
内容 *
    SA102A151JAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C