SA052A101KAR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
SA052A101KAR
SA052A101KAR
型号
SA052A101KAR
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL
数据表
SA052A101KAR.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
SA052A101KAR
内容 *
    SA052A101KAR 规格
    SeriesSpinGuard® SA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C