HC2220XR103K202
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
HC2220XR103K202
HC2220XR103K202
型号
HC2220XR103K202
品牌
Meritek
描述
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220
数据表
HC2220XR103K202.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
HC2220XR103K202
内容 *
    HC2220XR103K202 规格
    SeriesHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C