HC1825XR223K202
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
HC1825XR223K202
HC1825XR223K202
型号
HC1825XR223K202
品牌
Meritek
描述
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 1825
数据表
HC1825XR223K202.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
HC1825XR223K202
内容 *
    HC1825XR223K202 规格
    SeriesHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.250" L x 0.180" W (6.30mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C